Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen, il organizasyonunu Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneğinin yürüttüğü “5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması” ekibi 25 Kasım 2016 tarihinde Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ’ ü makamında ziyaret etti.
        Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları il sorumlusu İzzettin Pak, Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ’e 5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları “Kur’an-ı Kerim Meali Yarışması”  için hazırladıkları çalışma dosyasını sunarak, yarışma hakkında bilgiler verdi. Her yıl farklı konularda yapılan ve bu yıl; "Yola çıkmak isteyene, yol açık" temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen yarışmanın bu yılki konusunun Kur’an-ı Kerim meali olarak belirlendiğini,
        Her kategori sorularının ayrı hazırlanacağı yarışmanın A grubuna 6-10, B grubuna 10-14, C grubuna 14-19, D grubuna 19-30 yaş grubunun başvurabileceğini, E grubunda 30 yaş üstü katılımcılar yarışırken F grubunda ise ihtisas kategorisinin olacağını, yarışmanın internet üzerinden gerçekleşecek kısmında; G grubundakiler Türkçe, H grubundakiler İngilizce dillerinden sınava girerken, yarışmaya, cezaevlerindeki mahkûmların da katılabileceğini;
        Yarışma neticesinde Türkiye derecisine giren yarışmacılara kategorilerine göre toplamda 46 Umre veya Dosta Yolculuk Ödülü veya para ödülünün yanı sıra çeşitli elektronik cihazlar verileceğini, ayrıca il ödülü olarak Kahramanmaraş’ a özel 1 Umre ödülünün yanı sıra, altın, elektronik cihaz, bisiklet ve kitap setleri verileceğini belirtti.
        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ, yaptıkları  bu güzel çalışmadan dolayı, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği yetkililerine teşekkür ederek, yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.