08/09/2017 Cuma günü saat 10:00’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürü Yunus HASKILIÇ, İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilcisi Başpolis Emsal TOPRAK, İlçe Jandarma Komutanlığı temsilcisi J.Asb. Kd. Bçvş. Nihat ÜSTÜN, Mahalle Muhtarları, Okul Aile Birliği temsilcileri ile Rehber Öğretmenlerinin katılımıyla İlçemiz genelinde 2017-2018 eğitim öğretim yılının huzur ve güven içinde geçirilmesi amacıyla eğitim koordinasyon toplantısı yapıldı.
        Düzenlenen toplantıda, Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Dulkadiroğlu İlçe Jandarma Komutanlığı ve Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere eğitimin iç ve dış paydaşları olan kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra okul aile birliği temsilcileri, Okul Rehber Öğretmenleri ve mahalle muhtarları da görüş ve önerilerini dile getirdi.
        Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ anılan Toplantıda; okul güvenliği ile zararlı madde temin ve kullanımına, okul çevrelerinde bulunan ilgisiz şahıslarla ilgili gerekli tedbirlerin alınmasına, okul servislerinin okul müdürlüklerince denetlenmesine yönelik alınması gereken tedbirler üzerinde durulması gerektiği ifadelerinde bulundu.